Est-ce que vous avez besoin d'un anahtarlama pour avoir arasındaki fark nedir?

L'électroménager, l'électroménager savunuculuk ile birleştiğinde giderek daha hızlı bir şekilde güncellenmektedir, bu nedenle elektronik ürünler enerji verimliliğine ve yeşil çevre korumasına daha önem vermektedir. Mais il est vrai que vous avez besoin d'énergie et que le régulateur de tension est nécessaire pour que le paquet soit disponible. Là encore, vous pouvez utiliser l'Anahtarlama pour utiliser la technologie la plus efficace possible.

Assurez-vous de prendre des photos

Bu diyagram, doğrusal güç kaynağı çalışma prensibi diyagramıdır. MOSFET (kristal transistör) kapı sinyalini kontrol etmek için kullanılan geri besleme sinyalini yakalamak için grafikteki hata yükselticisi, sabit bir voltaj çıkışı için ayar tüpünün voltaj düşüşünü işlemek için transistörden akan akımın kontrolü yoluyla, bu nedenle bu güç kaynağı aynı zamanda lineer güç kaynağı olarak da adlandırılır .

Anahtarlama güç kaynağının çalışma prensibi

Bu diyagram gosterir

Anahtarlama güç kaynağı çalışma prensibi şeması. Grafikteki hata yükselticisi, Q1'in anahtarlanmasını kontrol etmek için MOSFET'in (kristal triyot) Q1 kapı sinyalini kontrol etmek için geri besleme sinyalini yakalamak için kullanılır. Kararlı bir voltaj çıkışı sağlamak için Lo ve Co enerji depolama çalışması elde etmek için Q1 anahtarı aracılığıyla. Q1, şekildeki bu noktada kesme veya doyma durumunda çalışır, bu nedenle bu güç kaynağına anahtarlamalı güç kaynağı denir.

Le chien et l'anathtarlama sont capables de le faire

Liner güç kaynağının ayar tüpü, amplifikasyon durumunda çalışır. Büyük bir ısı üretimine, düşük verimliliğe ve büyük bir ısı emici hacmine sahiptir. Aynı zamanda, çoklu voltaj çıkış hacimlerinin doğrusal güç kaynağı daha da önemli olacaksa, aynı büyük hacimli frekans transformatörü gerektirir.

Güç kaynağı regülatör tüpünün doygunluk/kesme durumunda çalışmasının değiştirilmesi, ısı üretimi küçük, yüksek verimlilik, tasarruf için büyük trafo hacmidir. Ancak, anahtarlama güç kaynağı çıkışı DC, çıkış tarafını bir voltaj regülatörü diyotuyla iyileştirebilecek daha önemli dalgalanma üzerine bindirilecektir, ek olarak, anahtarlama güç kaynağeek ani dar önemli bir bir, buirşı denle devrenin bağlanması gerekir. Geliştirmek için manyetik boncuklu seri. Doğrusal güç kaynağının çok fazla dezavantajı yoktur ve dalgalanma çok küçük olabilir.

Différences

Son şeyden önce, son ikisi de nominal özellikler dahilinde yüke sabit bir voltaj veya akım sağlayan güç kaynaklarıdır. Ama amaca ulaşmak için farklı araçları var. Adaptasyon aralığı da tam olarak aynı değil.

Liner güç kaynağının çalışma prensibi basittir. Çalışma sürecini ayarlanabilir bir dirence eşitleyebilir ve voltajın gerekli voltajın üzerindeki kısmı, kırılıp tüketildiğinde ısıya dönüşür. Tek kişilik menü olsa on kişilik bir sofra hazırlamak gibidir. Doğrusal güç kaynağı yaklaşımı, yemek yemeye yardımcı olacak dokuz kişi bulmaktır. Bu nedenle, azaltma ne kadar büyük olursa, verimlilik o kadar düşük, atık o kadar büyük olur.

Bu nedenle liner güç kaynağı, yüksek voltajlı diferansiyel devreler için uygun değildir ve yükseltilemez, yalnızca düşebilir. Bu güç kaynağındaki transistörler, anahtarlama durumu yerine liner amplifikasyon alanında çalıştığından, çıkış düzgün ve harmoniksizdir. Yüke müdahale olmaması, hassas ekipman için daha uygundur.

Anahtarlamalı güç kaynağının avantajları

Il est possible de s'assurer d'avoir un avantage certain, mais il ne faut pas s'attendre à ce qu'il soit plus difficile et plus durable de le faire. Lorsque vous utilisez des sources de carburant, les menus ci-dessous indiquent que vous avez un micro-ordinateur automatique. Birkaç kişinin yemeğini yapacak birkaç kişi vardır, Israf Olmaz.

Adına anahtarlamalı güç kaynağı denir, çünkü dahili güç cihazları, yüksek verimliliğinin anahtarı olan anahtarlama durumunda çalışır. İnsanlar genellikle elektriğin nasıl tasarruf edileceğini tartışırlar. Bazı insanlar en çok yanıt verir : En çok yanıtlamaya gerek yok ! Bu kumar ve flört kelimesi olurdu, ancak anahtarlamalı güç kaynağı bu prensibe göre geliştirildi. Sürekli "fazla" güç tüketimi anında büyük bir direnç olarak doğrusal güç kaynağının aksine, dönüşümlü olarak iki durumun tam iletimini ve tam kesilmesini kullanır.

Anahtarlamalı güç kaynağı, iletim sırasında yetersiz bir iç dirence sahiptir ve kesme sırasında enerji tüketimi yoktur, bu nedenle çok yüksek verimliliğe sahiptir. Bu devre, ek enerji transferi sağlamak için açma ve kapamayı ayarlamak için farklı zamanlar (yani görev döngüsü) kullanır. Saniyede sur binlerce kez bu açma / kapama frekansı nedeniyle, güç kaynağının içindeki transformatör çok küçük yapılabir, böylece güç kaynağının boyutunun küçanda külaulna kawnaHimp, irillaucre küghııresse, irilla s fachı * case boule à la mahülaghı. adım à ve adım à. Şu anda en yaygın kullanılan güç kaynağıdır.

Anahtarlamalı güç kaynağının dezavantajları

Bununla birlikte, güç kaynaklarının anahtarlanmasının dezavantajı da açıktır : güç tüplerinin anahtarlama işlemi tarafından üretilen çok sayıda harmonik. Yüksek frekans ve karmaşık spektrum nedeniyle, filtrelemek kolay değildir. Bu parazitler tel ile yayılabilir ve uzaya da yayılabilir, bu nedenle dış parazit şiddetlidir ve artık neredeyse bir kamu tehlikesidir.

Anahtarlama güç kaynağı, ana trafoya, doğrultulmuş DC gücüne ve ardından güç anahtarı tüp frekans regülasyonu kademeli olarak aşağı inmez. Doğrusal güç kaynağı, esas olarak ana trafonun doğrudan indirilmesine dayanır. İki güç kaynağının prensibi, eski tür büyük ve hacimli bakır tel kaynak makinesi ve şimdi küçük ve ucuz kaynak makinesi gibidir. Aynı zamanda, gerekli gücü azaltmak ve elde etmek için, liner güç kaynağının büyük bir ana transformatöre sahip olması gerekir. Yine de, bilgisayar güç kaynakları gibi elektronik alanlar için uygun olma avantajına sahip olan, darbesiz elektrik verir. Sürekli güç kaynağı darbeye duyarlı bilgisayarı etkilemez.

Ancak, güç kaynağı değiştirmenin korkunç olduğu söylenemez. Transformatorün kalitesini ve elektrik dönüşümünün yüksek verimliliğini önemli ölçüde azaltır, bu nedenle IGBT tüp tig ark kaynak makinesi gibi bazı endüstriyel alanlar bu anahtarlamalı güç kaynakları için çok uygundur.

Tabii ki, artık birçok şey, değişen tüplerle daha yüksek elektrik dönüşümünün verimliliğini artırmak için güç kaynağına entegre edilmiş doğrusal güç kaynağı ve anahtarlama güç kaynağının avantajlarını ve örneğin yüksek güçlü bilgisayar güç kaynağının avantajlarını da kullanıyor. gerilim ve akım çıkışını stabiliser etmek için değil, aynı zamanda transformator ve kapasitör kullanımıyla.

Partagez :

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Soyez sympa! Laissez un commentaire

Votre adresse email n'apparaitra pas. Les champs obligatoires sont marqués *

16 - 6 =

Sur la clé

Articles Similaires

Types de gradateurs

Types de gradateurs et leurs applications idéales

Gradateurs universels Les gradateurs universels sont conçus pour réguler les ampoules à incandescence, halogènes, LED à intensité variable et CFL à intensité variable. Ils assurent une gradation complète sur toute la gamme, avec

Qu'est-ce qu'un Driver LED Dimmable ?

Les pilotes LED à intensité variable vous permettent d'ajuster la luminosité d'un luminaire en modifiant le courant ou la tension. Cela augmente l'espérance de vie de

en English
X

Les produits les plus récents et les plus en vogue en 2022

Toutes vos réponses sont dans le rapport mensuel de SANPU, 2022

Nous avons sélectionné les articles les plus populaires parmi plus de 1,000 XNUMX articles de nos clients, pour vous aider à trouver le produit gagnant.

Demander un devis rapide

Nous vous contacterons dans un délai de 1 jour ouvrable, veuillez faire attention à l'email avec le suffixe "@smpspower.com".