Jak podłączyć wiele taśm LED do jednego zasilacza?

Wiele taśm LED podłączonych do jednego sposobu zasilania. Dwie ściemnalne białe paski LED są montowane kolejno i podłączone do jednego zasilacza za pomocą kontrolera. Zasilanie dostarczane plaisanterie przez dwa punkty zasilania. Jest instalowany, ponieważ spadek napięcia przy zbyt długich listwach spowoduje, że tylna część listwy będzie mniej jasna niż przednia. Ze względu na zjawisko spadku napięcia, maksymalny zasięg działania paska świetlnego 12V wynosi 16,4ft (5 m) przy zasilaniu z jednego końca. Wersja 24V może mieć 16,4ft (5 m) lub 32,8ft (10 m), w zależności od mocy na jednostkę długości. Długość paska zależy od napięcia, prądu i mocy.

Essayez de configurer l'installation.

Jak ustawić taśmę LED w instalacji z wykorzystaniem taśm 16,4ft (5 m) i 32,8ft (10 m). SPRAWDDź KONFIGURACJę LUB UKład Struktury Zgodnie Z Regułą 16,4 Stopy Lub 32,8 Stopy Przy Zasilaniu Z Jednej Strony, Swierdza, że ​​Pasek świetlny 12 V Lub 24 V Nie Może działać nieprzerwanie dłuż 16,4 Stopchy32,8, Stopchyy XNUMX, Stopchyy. Poza tym punktem pasek świetlny będzie cierpieć z powodu zmniejszonej jasności diody émetującej światło i przeciążenia prądowego na pasku świetlnym.

Przedłużanie przewodu zasilającego LED

Jednak projekty oświetlenia pośredniego w pomieszczeniach często wymagają zainstalowania pasków świetlnych dłuższych niż 16,4 stopy lub 32,8 stopy. Na przykład, pomieszczenie o wymiarach 15ft x 15ft (4,5 mx 4,5 m) ma obwód 59ft (18 m). Jak ustawić taśmy LED do tego pomieszczenia ? Wiele praktycznych metod układania przewodów może rozwiązać dix problème. Standardowa metoda instalacji wykorzystuje róg pomieszczenia jako punkt zasilania, instalując dodatkowe źródło zasilania lub przedłużając przewód zasilający z istniejącego źródła zasilania. Dlaczego warto korzystać z narożnika pokoju? Ponieważ w większości przypadków taśmy LED nie mogą samoczynnie obracać się o 90 stopni w rogu pomieszczenia i muszą być cięte i łączone przez lutowanie lub za pomocą złącz LED bez lutowania.

Taśmy LED RGB krok 2 - lutowanie taśm LEDOświetlenie taśmowe LED RGB krok 3 - lutowanie taśm LED
lutowanie taśmy conduit
złącza do taśm ledowych

Napie Spadek

Najpopularniejsze lampy taśmowe działają przy stałym napięciu. Od początku do końca na taśmie występuje spadek napięcia, który gromadzi się wzdłuż taśmy. Pasek świetlny działa prawidłowo, dopóki spadek napięcia nie zostanie dodany do wartości progowej. Powyżej progu jasność diody LED spada tak bardzo, że gołym okiem nie jest w stanie jej wykryć. Im dłuższy pasek, tym większy spadek napięcia. Taśmy LED z urządzeniami stałoprądowymi w pewnym stopniu rozwiązują problem spadku napięcia. Urządzenia stałoprądowe utrzymują stały prąd dla diode LED wzdłuż taśmy, dzięki czemu długość wstęgi może wynosić 10 m lub 20 m. Rodzaj oświetlenia taśmowego nazywany jest taśmą oświetleniową sterowaną prądem lub taśmą oświetleniową ze stałym prądem. Jednak nawet ten rodzaj światła taśmowego nie może przekroczyć określonej długości roboczej ze względu na następujące czynniki.

Actualne przeciążenie

Ponieważ taśmy LED działają w obwodzie równoległym, wzdłuż taśmy gromadzi się prąd. Segment jest jednostką ścinaną. Elastyczne płytki drukowane (FPC) są zaprojektowane dla maksymalnego prądu. Jeśli pasek jest zbyt długi (zbyt wiele funkcji), suma prądów przekroczy limit prądu, który może obsłużyć płyta FPC, co spowoduje przeciążenie prądowe. Nadmiar prądu spowoduje nadmierne nagrzewanie się rezystora, co spowoduje uszkodzenie paska LED. Dlatego ważne jest, par wykonać listwy 12V ou długości 16,4ft (5m).

Bezpieczna obsługa prądu

Alors que vous étiez en train de préparer votre projet, vous avez déjà commencé à le faire, et vous avez dit qu'il était temps pour vous de devenir radieux. Sprzedawane szpule mają maksymalną długość, którą można zainstalować do ciągłej pracy. Jeśli chcesz zainstalować dłużej niż ograniczona, bedzie to wymagało dodatkowych punktów zasilania. Dlatego zalecamy dostarczanie zasilania na każde 16,4 stopy (5 m) taśmy 12 V zainstalowanej w sposób ciągły. W przeciwnym razie nadmierny prąd wpłynie niekorzystnie na przewodniki na pasku.

Zasilacz LED podłącz do taśmy LED ;

Taśma LED składa się z kilkudziesięciu połączonych szeregowo półprzewodnikowych diod elektroluminescencyjnych, a następnie szeregowo w kilka małych rezystorów ograniczających prąd, uszczelnionych w tym samym kształcie co pasek żarówki w plastikowej podstawie paska. Taśma LED ma zalety długiej żywotności, energooszczędności, ochrony środowiska, kolorowych, niskiego wytwarzania ciepła itp., Jest wykorzystywana w różnych dziedzinach produkcji i energii i stała się wschodzącywietlem.schodzącywietlem.schodzącywietlem.

Taśma LED, ponieważ standardowa długość jednostki ładunkowej à 2 mètres, więc montaż lub wymiana konserwacyjna. Trzeba najpierw zgodnie z wymaganym rozmiarem dla "podstawy", a następnie szukać najbliższego punktu światła z "identyfikacji jednostki", rano z "nożyczkami" wydrukowanymi na graficznym miejscu do przechwycenia. Jeśli tniesz losowo, to z powodu niewłaściwej lokalizacji odetnij odpowiedni obwód jednostki na końcu paska, w wyniku czego część uszkodzonego obwodu paska nie może działać. Zjawisko końca odcinka nie świeci. Powoduje à ozdobne okaleczenie.

La lampe DC est équipée d'une lampe LED de type DC. Zasilanie taśmy LED powinno być pod średnią normą plus specjalny prostownik do taśmy LED, a przez prostownik w ramach "mostka" zostanie wyprostowane do około 220V napięcia stałego, a następnie dostęp do taśmy LED niech działa. Chociaż pasek LED podłączony bezpośrednio do sieci AC również będzie się świecił, rurka LED wewnątrz wstążki jest przewodnością jednokierunkową. Tylko w przebiegu napięcia prądu przemiennego o pewnym półokresie odpowiada pracy przewodzącej „polaryzacja”, a zatem będzie wytwarzać bardziej oczywiste odczucie migotania, więc paski LED mają większe napięcie prądu stałego.

Jeśli taśma LED jest kompozytowa i potrzebny jest sterownik kontrolera, pour taperm kontrolera musi być określony type « kontrolera taśmy LED ». Il est possible de contrôler les différents niveaux de puissance et les différents éléments obwodu wyjściowego napięcia stałego, aby się poruszać.

Uwaga : Ze względu na uszkodzenie sterownika, pilne do wymiany, takie jak ignorowanie tego punktu i arbitralny wybór sterownika, spowoduje efekt zmienności. „Właściwą” opcją jest przywrócenie najlepszego efektu świetlnego.

Podłączenie taśmy LED do adaptateura LED

QFP

Połączenie równoległe taśmy LED

Pasek świetlny to połączenie serii i serii, podzielone na trzy serie i sześć serii. Moc zależy od specyfikacji kulek świetlnych, na ogół około 3,3V. Ze względu na rezystor ograniczający prąd dodawany między kropkami w ciągach, listwa oświetleniowa jest rutynowo wyposażona w zasilacz stałonapięciowy 12V (3 komplety listew oświetleniowych) i stałonapięciowykowykowy 24V (6wietleniowykowykow XNUMXV). Moc jest obliczana zgodnie z długością listwy świetlnej i specyfikacją kulek świetlnych.

Est-ce que votre LED est allumée dans la zone de lumière ?

Ogólne napięcie paska świetlnego to trzy serie 12 V, są też 24 V i 48 V, w zależności od mocy wyjściowej napędu jest to, ile V. Linia pętli odgrywa rolę obwodu

Musi być prawidłowo podłączony do dodatniego i ujemnego bieguna koralików LED ; kropki mogą się zapalić. Połączenie szeregowe polega na podłączeniu wszystkich koralików lampy do zacisku dodatniego jednego podłączonego do zacisku ujemnego. Połączenie równoległe łączy wszystkie dodatnie zaciski koralików lampowych używanych w linii łączącej. Wszystkie zaciski ujemne łączą się z innym przyłączem linii połączeniowej. Generalnie w przypadku wysokiego napięcia zasilania i niskiego prądu należy wybrać połączenie szeregowe. Połączenie równoległe jest odpowiednie tylko dla lamp LED zasilanych bateriami litowymi lub 4 V. Istnieją również połączenia szeregowe i równoległe, takie jak obwód zasilania 12V, generalnie 3 lub 4 diody LED dla grupy połączeń szeregowych, a następnie równolegle z wieloma grupami.

Jak łączyć taśmy LED avec "szereg"

Połączenie szeregowe taśm LED

Jak łączyć taśmy LED "równolegle"

Taśmy LED połączenie równoległe

Jak podłączyć linię słowną LED ? Połączenie równoległe czy szeregowe?

Wykonane na zamówienie litery świecące instalowane są w środku modułu LED. Zasilanie à DC12V. Producteur przesłał Ci zasilacz przeciwdeszczowy LED, który również powinien mieć napięcie 12V. Blague à zasilacz prądu stałego ; okablowanie dzieli się na dodatnie i ujemne. Lepiej poproś productenta o pominięcie dwukolorowej linii litre émetujących światło, w których linia koloru jest dodatnia.

J'ai déjà pensé à la diode LED ?

Diody LED mają bieguny dodatnie i ujemne. Połączenie dodatnie, un następnie połączenie ujemne. Jeśli nie możesz odróżnić dodatniego od ujemnego : dioda jest odkupywana, gdy pin jest długi i krótki, podłączony długo i długo, szybko i szybko podłączony.

Jak podłączyć paski LED

Miękkie paski niskiego napięcia muszą łączyć dwa końce linii, paski sztywne muszą skręcić w róg, aby połączyć się z szyną, a paski wysokiego napięcia muszą następnie przypiąrodku w ś. Wskazówka : listwa niskiego napięcia jest lepiej połączona równolegle. Połączenie szeregowe jest zbyt długie i łatwo o spadek napięcia, co skutkuje nierównomierną jasnością paska.

Taśmy LED Installer le contrôleur

Montaż jednokolorowych taśm LED z wykorzystaniem ściemniaczy LED
Vous pouvez ajouter une LED RVB au contrôleur RVB

Partagez :

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Soyez sympa! Laissez un commentaire

Votre adresse email n'apparaitra pas. Les champs obligatoires sont marqués *

un × quatre =

Sur la clé

Articles Similaires

Types de gradateurs

Types de gradateurs et leurs applications idéales

Gradateurs universels Les gradateurs universels sont conçus pour réguler les ampoules à incandescence, halogènes, LED à intensité variable et CFL à intensité variable. Ils assurent une gradation complète sur toute la gamme, avec

Qu'est-ce qu'un Driver LED Dimmable ?

Les pilotes LED à intensité variable vous permettent d'ajuster la luminosité d'un luminaire en modifiant le courant ou la tension. Cela augmente l'espérance de vie de

en English
X

Les produits les plus récents et les plus en vogue en 2022

Toutes vos réponses sont dans le rapport mensuel de SANPU, 2022

Nous avons sélectionné les articles les plus populaires parmi plus de 1,000 XNUMX articles de nos clients, pour vous aider à trouver le produit gagnant.

Demander un devis rapide

Nous vous contacterons dans un délai de 1 jour ouvrable, veuillez faire attention à l'email avec le suffixe "@smpspower.com".