Jak zasilić taśmę LED ?

Taśmy LED pozwalają szybko i efektywnie wykorzystać poręczność technologii LED.

Zazwyczaj sprzedawane są w rolkach po 5 metrow i składają się z z modułów o długości 3, 5 lub 10 centymetrów.

Normalne napięcie taśm LED à 12 lub 24 V (w zależności od wybranego modelu). Przy różnych połączeniach należy zwrócić uwagę na polaryzację prądu.

Ponieważ diody LED to diody przepuszczające prąd tylko w jednym « kierunku », warto zwrócić uwagę na przewód ujemny (najczęściej czarny lub brązowy) oraz przewód dodatni (zazwyczaj czerwony lub niebieski). Wszelkie usterki w połączeniu między zasilaczem aśmą LED mogą wpłynąć na jego żywotność i wydajność. Wynika to z małej zdolności do podtrzymania napięcia wstecznego, gdy prąd płynie z polaryzacją przeciwną do normalnej pracy.

Jak wybrać odpowiednią taśmę LED ?

Ilość Diod LED na mierniku bezpośrednio wpływa na jasność dostarczaną przez paski LED i ich zużycie. W zależności od pożądanego celu oświetleniowego będziesz musiał użyć jednego rodzaju listwy lub innego. Następnie pokażemy zasadę prawidłowego doboru paska, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, w zależności od posiadanych przez niego diod/miernika.

– 30 diodes LED/mètre : oświetlenie osobiste. Służy do przyciemniania wybranych elementów.

– 60 diod/metr : używane do standardowego oświetlenia. Stosowany do integracji w gzymsy, kraty.

– 120 LED/mètre : Do wysokich wymagań oświetleniowych. Są szeroko stosowane do oznakowania, oświetlenia zewnętrznego.

Rodzaje taśm w zależności od rodzaju diode LED

Par exemple, mon petit-fils a utilisé la technologie LED, ce qui lui a permis d'être très populaire dans sa musique et sa lueur d'espoir.

– SMD Strip 3528/2835 Dix jetons de puce używany do taśm o niskim poborze mocy i niskim zużyciu energii. Ponieważ charakteryzują się niskim zużyciem, zwykle stosuje się je w instalacjach, w których potrzebne jest światło dekoracyjne. Są to paski jednokolorowe i najtańsza opcja.

– Taśmy SMD 5050 Ten rodzaj taśm LED ma większe zużycie i zapewnia większą moc niż 3528 SMD. Stosuje się je do instalacji, w których wymagania oświetleniowe są wyższe niż w przypadku oświetlenia czysto profesjonalnego. Sà paski monochromatyczne i wielokolorowe (RGB).

– Listwy 3014 SMD Ten rodzaj listew stosuje się częściej, gdy ich przeznaczenie jest dekoracyjne. Posiadają większą gęstość Diod LED na pasku, dzięki czemu zapewniane przez nie oświetlenie jest bardzo intensywne i ciągłe. Są to listwy o niskim poborze mocy, ale o wyjątkowym strumieniu świetlnym.

– Paski SMD 5630 : Ten rodzaj paska zapewnia większą ilość światła przy takim samym zużyciu jak paski SMD 5050. Ten rodzaj listwy stosuje się w instalacjach, w których wymagana jest duża moc światła. Listwy te są monochromatyczne i znajdują zastosowanie w profesjonalnych obiektach, gdzie potrzebna jest duża moc.

Montaż taśm LED

Najczęściej stosowane diody LED avec paskach

Taśmy LED to taśmy, które z jednej strony posiadają warstwę klejącą do montażu, az drugiej podkładki podłączeniowe, szynoprzewody, rezystory i diody LED.

« Sercem » consiste à utiliser la LED de montage de la puissance (SMD), qui doit être utilisée pour la liste de contrôle.

Nie wszystkie paski są takie same: na rynku można znaleźć paski, które są oparte na przestarzałych diodach LED, a zatem mają znacznie niższą jasność niż te oparte na nowszych diodach LED; Oto lista najczęściej używanych obecnie diode LED :

Zazwyczaj rodzaj zastosowanej diody LED jest wskazany na opakowaniu lub przez sprzedawcę (nawet en ligne), ale można wizualnie rozróżnić te trzy rozmiary :

W każdym razie polecam wybrać listwy opparte na LED 5630/5730 luższej.

Jeśli używasz do rozproszonego światła bez specjalnych wymagań dotyczących jasności, możesz również użyć słabszego 5050, ale tylko wtedy, gdy uzasadnia to koszt.

Unikałbym kupowania listw opartych na jeszcze skromniejszych diodach typu 3528 lub wcześniejszych.

Jak działają produkty RVB ?

Le produit RVB est conçu pour les lumières, les lumières et les diodes LED de faible puissance avec une petite puce de votre puce, mais aussi trois puces étranges. Il est possible de configurer deux fois plusieurs niveaux de couleurs, votre contrôle étant alors possible avec une couleur plus précise, pour un jeu de couleurs.

Kolory podstawowe : czerwony (R), zielony (G) et niebieski (B).

Kolory dodatkowe : żółty, różowy, turkusowy niebieski, pomarańczowy, fioletowy i „biały”.

Kolory podstawowe to te, kóre zapewnia każdy produkt RGB, kóry mamy w katalogu. La couleur peut être utilisée si vous avez une couleur différente. Aby osiągnąć dix effets, vous pouvez contrôler.

Długości fal kolorów są następujące :

Czerwony : 625-740 nm

Pomarańczowy : 590-625 nm

Longueur : 565-590 nm

Zielonie : 500-565 nm

Cyjan : 485-500 nm

Niebieski : 440-485 nm

Fioletowy : 380-440 nm

LED Zasilacz

Vous devez utiliser la puissance du STRIP LED pour l'installer. Przeanalizujmy szczegółowo kilka podstawowych cech, które dotyczą naszego systemu LED.

genre : sprawdź, jakiego rodzaju zasilacza używasz. N'utilisez pas de toroïdal, d'électronique et de przełączające. Ten ostatni jest zalecany do elastycznych taśm LED, ponieważ mają mniejszą powierzchnię i wyższą wydajność niż inne.

Moc : Dobrą praktyką jest stosowanie zasilaczy o mocy znamionowej co najmniej 10-15% calkowitego wkładu taśmy LED.

Tension : Określ, czy paski działają przy stałym napięciu 12 lub 24 V, aby wybrać zasilacz o odpowiednim napięciu.

Classe de protection : Istotne jest, aby wybrać właściwy stopień ochrony IP zarówno dla elastycznych taśm LED, jak i zasilaczy. Zazwyczaj zasilacze do taśm LED dzielą się na IP20 do zastosowań wewnętrznych et IP67 do zastosowań zewnętrznych.

Napie Spadek : Jeśli wykonujesz połączenie elektryczne z taśmami LED o długości 10 m lub więcej, konieczne jest wyregulowanie spadku napięcia odpowiednim Regulatorem w zasilaczu (jeśli model na to pozwala).

productivité : Sprawdź sprawność, tj. stosunek wyrażony w procentach pomiędzy mocą zużytą a mocą dostępną na wyjściu. Dobry zasilacz ma wartość ponad 80%.

300-12 places de travail CL

Zasilacz do taśm LED

Jak obliczyć prawidłowe napięcie zasilania ?

exemple:

Dobrze by było, gdybyś dostarczył taśmę LED ou długości 2 mi mocy 14,4 W/m. Który zasilacz jest bardziej odpowiedni?

Pomnóż moc/mx długość (wyrażoną w metrach) paska świetlnego, tj. : 14,4W/mx 2m = 28,8 W.

Prawidłowe zasilanie powinno wynosić 35 W (czyli o 20% więcej niż pobór mocy taśmy LED).

Wskazówka :

Jeżeli zasilacz nie podaje mocy w watach, wystarczy pomnożyć moc wyrażoną w A przez napięcie wyjściowe. (Prix 2A x 12v = 24 W)

Do podłączenia diode LED do transformatora.

Jeśli kupiłeś taśmę LED bez zasilacza, aby podłączyć ją do zasilania, potrzebowałbyś transformatora, czyli urządzenia, które pozwala zamienić napięcie AC (220 V systemów elektrycznych domu) na stałe n napiędzenia domu.

Kilka rodzajów zasilaczy różni się mocą (wyrażoną w watach), napięciem (wyrażoną w woltach), typem (na przykład transformatory do użytku wewnątrz i na zewnątrz) oraz podłączeniem do sieci (niektóre transformatory nie mają uziemie).

Wyjaśniono, że do zasilania taśmy Transformateur wystarczy LED wewnętrzny (tańszy niż transformateur zewnętrzne), co odpowiada charakterystyce dostarczanej taśmy LED. Jeśli więc zakupiona listwa ma napięcie 12 V lub 24 V, należy upewnić się, że napięcie transformatora jest takie samo.

Musisz również upewnić się, że transformator jest w stanie dostarczyć całą moc pobieraną przez pasek LED: Na przykład, jeśli specyfikacja paska podaje moc 18 W, musisz użyć transformatora o mocy większej niż 18 W (np., 60, 75 itd.). Należy pamiętać, że może łączyć wiele taśm LED lub nawet inne urządzenia do jednego transformatora, więc zasilacz LED musi dostarczać energię wymaganą przez wszystkie podłączone urządzenia.

Po wybraniu i zakupie odpowiedniego transformatora do zasilania paska LED możesz go podłączyć. Une fois que vous avez utilisé un générateur de puissance, vous avez également utilisé un générateur d'énergie.

Następnie weź kabel elektryczny, który wcześniej uzyskałeś z instalacji domowej i podłącz przewody dotyczące fazy wejściowej (zwykle linia brązowa lub czerwona) i neutralnego (zwykle niebieski) do wejść L i N transformateur un. Następnie podłącz kabel uziemiający (zwykle żółty i zielony) do odpowiedniego wejścia transformatora oznaczonego symbolem z trzema liniami poziomymi i linią pionową i dokręć wszystkie zaciski właśnie podłączonych Kabli.

transformateur

À ce moment-là, nous tassons la LED, puis préparons le transformateur (czerwony) du transformateur V+, et le transformateur (cyan) du wejścia V-, ponownie dokręć zaciski.

Vous pouvez utiliser la caméra pour utiliser un schéma électrique avec les instructions d'utilisation de la zone de lubrification LED de votre professionnel.

Aspekty jakości i niezawodności, wskazówki dotyczące installacji

Należy zauważyć, że większość taśm LED dostępnych w Internecie charakteryzuje się średnio-niską jakością, a co za za tym idzie nie zawsze jes niezawodna.

Lepiej est un skierować wybór do markowych produktów lub sprzedawców z lepszą wiarygodnością zarówno danych, jak i informacji o rodzaju diody LED.

Lepiej unikać standardowych pasków i wybierać paski, które wskazują format LED (lepszy 5630/5730) i markę (Cri, Epistar itp.).

Są też o wiele bardziej niezawodne (i droższe) paski, ponieważ mają na pokładzie układy scalone, które umożliwiają dokładniejszą polaryzację.

Niezawodność taśmy plaisanterie związana z rozpraszaniem ciepła; kolejnym wskaźnikiem jakości jest klej zastosowany na pasku, taki jak klej 3M na wstążce pokazanej na zdjęciu.

Aby zapewnić dobre odprowadzanie ciepła, taśm LED nie należy również umieszczać na materiałach termoizolacyjnych, takich jak drawno czy plastik. Warto jednak wkleić je (po dokładnym odtłuszczeniu powierzchni) w odpowiednie profile aluminiowe, zapewniające ochronę, poprawiające estetykę i pełniące funkcję grzejników.

Plastikowa osłona tych profili może być przezroczysta lub nieprzezroczysta (matowa); ta ostatnia nieco zmniejsza olśnienie, ale oczywiście strumień świetlny.

Wodoodporne taśmy LED mają powłokę silikonową po stronie LED ; La polecam est utilisée par moi, je plaisante avec Konieczne (wilgotne środowisko), ponieważ powłoka silikonowa nieco pogarsza zarówno rozpraszanie ciepła, jak i jasność.

Sterowniki użyte do zasilania listew wpłyną na niezawodność i jakość émetowanego światła. Mimo to, o ile nie masz specjalnych wymagań, wystarczy kupić ogólny zasilacz z odpowiednim napięciem wyjściowym, zdolnym dostarczyć moc pobieraną przez diody LED.

W przypadku specjalnych wymagań (na przykład w celu uniknięcia zjawiska migotania w filmach) możesz użyć profesjonalnych sterowników lub innych rozwiązań, jak wyjaśniono w tej dyskusji :

paskach 3d

Wnioski

Cependant, nous vous proposons des informations utiles avec votre artykule pomogą mniej doświadczonym ocenić zakup i właściwe użytkowanie taśm LED.

Z reguły za pomocą tych urządzeń realizowane jest specjalne oświetlenie, estetyczne, a nie główne oświetlenie ważnego pomieszczenia. Istnieją lampy LED ou doskonałej wydajności i wydajności.

Partagez :

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Soyez sympa! Laissez un commentaire

Votre adresse email n'apparaitra pas. Les champs obligatoires sont marqués *

11 + 9 =

Sur la clé

Articles Similaires

Types de gradateurs

Types de gradateurs et leurs applications idéales

Gradateurs universels Les gradateurs universels sont conçus pour réguler les ampoules à incandescence, halogènes, LED à intensité variable et CFL à intensité variable. Ils assurent une gradation complète sur toute la gamme, avec

Qu'est-ce qu'un Driver LED Dimmable ?

Les pilotes LED à intensité variable vous permettent d'ajuster la luminosité d'un luminaire en modifiant le courant ou la tension. Cela augmente l'espérance de vie de

en English
X

Les produits les plus récents et les plus en vogue en 2022

Toutes vos réponses sont dans le rapport mensuel de SANPU, 2022

Nous avons sélectionné les articles les plus populaires parmi plus de 1,000 XNUMX articles de nos clients, pour vous aider à trouver le produit gagnant.

Demander un devis rapide

Nous vous contacterons dans un délai de 1 jour ouvrable, veuillez faire attention à l'email avec le suffixe "@smpspower.com".