LED sürücü devresi nasıl çalışır ?

LED güç çıkış voltajı

Piyasada 12VDC et 24VDC olmak üzere iki standart voltaj vardır, bunlardan 24VDC daha fazlasını söylemek gerekirse. Bu, esas olarak LED şerit boncuklarınızın seri-paralel devresi ile ilgilidir. Üç noktalı bir seri devre iseniz, bu 12VDC sürücü voltajı altı boncuktur, bu sürücü voltajı 24V'dir, elbette, akım sınırlayıcı bir direnç eklemek için devre – güç kaynağı sorunlarına neden olur. Özel nedenler aşağıdakilere sahip olabilir.

1, pour cela, plusieurs tâches ne sont pas nécessaires pour effectuer des tâches spécifiques, vous êtes sûr de cela et votre circuit intégré de contrôle olarak, le processus MOS et le fonctionnement.

2, sigorta kötu. Bu durum çıkış kısa devresi, anlık yüksek akım nedeniyle sigortanın zarar görmesine neden olabilir.

3, alors vous pouvez commencer à faire fonctionner la machine.

led sürücü güç kaynağı çıkışı voltajı_led sürücü güç kaynağı eşleştirme

LED sürücü güç kaynağı özellikleri

grande fiabilité

Özellikle yüksek irtifada kurulan LED sokak lambasi güç kaynağı gibi, bakım uygun değildir bakım maliyetleri de yüksektir.

Haute efficacité

LED enerji tasarruflu bir üründür, sürücü güç kaynağının verimliliği yüksek olmalıdır. Lambalar ve fenerler bağlantısına takılan güç kaynağı için ısı dağılımı esastır. Güç kaynağının yüksek verimliliği, güç tüketimi azdır, lambalarda ve fenerlerde üretilen ısı küçüktür, ayrıca lambaların ve fenerlerin sıcaklık artışını azaltır. LED'in ışık bozulmasını yavaşlatmak için faydalıdır.

Yüksek güç faktörü

Güç faktörü, yük için güç şebekesi gereksinimleridir. Genel 70 watts veya daha az cihaz, zorunlu gösterge yoktur. Küçük bir tek cihazın güç faktörünün gücü şebekede biraz daha düşük olsa da, aynı tür yükün çok yoğun olduğu gece aydınlatma kullanımı daha şiddetli kirlilik üretecektir. 30 watts ila 40 watts LED sürücü güç kaynağı için, kısa bir süre sonra belki de belirli güç faktörü gereksinimleri göstergeleri olacağı söyleniyor.

Modu Sürüş

Hakim olan iki tane vardır : biri, birden fazla sabit akım kaynağı için bir sabit voltaj kaynağı, son bir sabit akım kaynağı, son bir yol LED güç kaynağına ayrı ayrı. Bu şekilde, esnek, bir LED arızasının kombinasyonu diğer LED'lerin çalışmasını etkilemez, ancak maliyet biraz daha yüksek olacaktır. Bir diğeri, sabit akım güç kaynağı, "Zhongke Huibao" tarafından kullanılan sürücü yöntemi, LED'ler seri veya parallèle çalışmadır. Düşük maliyetli ancak zayıf esneklik avantajına sahiptir, aynı zamanda bir LED arızasını çözmek için diğer LED'lerin çalışmasını etkilemez. Forme Bu iki, bir süre içinde ve birlikte var olur. Maliyet ve performans açısından çoklu sabit akım çıkışlı güç kaynağı yöntemleri daha iyi olacaktır. Belki de gelecekte ana akım yön.

Dalgalanma korumasi

LED'in anti-dalgalanma özelliği, özellikle ters voltaja direnme yeteneği olmak üzere nispeten zayıftır. Korumanın bu yönünü güçlendirmek de çok önemlidir. LED sokak lambaları gibi bazı LED ışıklar dış mekanlara monte edilir. Elektrik şebekesi yükü ve yıldırım indüksiyonu nedeniyle, elektrik şebekesi sistemi çeşitli dalgalanmaları istila edecektir. Bazı dalgalanmalar LED'e zarar verir. Bu nedenle, aşırı gerilim korumasındaki "Zhongke Huibao" tahrik gücünün analizi, belirli bir enerji eksikliğine ve lambaların sık sık değiştirilmesine sahip olmalıdır. LED, LED'i yeteneğin zarar görmesinden korumak için aşırı gerilimlerin izinsiz girişini engellemek için güç sağlar.

Koruma fonksiyonu

Güç Kaynağı ve Geleneksel Koruma Fonksiyonu, a conduit Sıcaklığının çok yüksek olmasını önlemek için sabit akım çıkışındaki led sıcaklık négatif geri beslemesini artırmirmak en iyisidir; güvenlik düzenlemeleri ve elektromanyetik uyumluluk gereksinimlerini karşılamak için.

LED güç kaynağı eşleştirme

Si c'est le cas, l'ampoule LED est allumée en même temps.

1, l'ampoule LED est allumée et l'ampoule est allumée en fonction des valeurs nominales.

2, la tension de la LED est normale et la tension est normale.

3, tek bir LED'in nominal akımına göre, LED'lerin sayısı, LED bağlantısı (série, parallèle), eşleşen güç kaynağını seçmek için sürücünün toplam akımını ve toplam voltajını belirler.

Ici, l'éclairage LED et la planification sont possibles.

Le bon fonctionnement des LED est activé. 5 mm hasır şapka şeklinde, 5 mm spot tipi, 3528 paket vb. yaklaşık 0,06W, orta güç (8 mm hasır şapka şeklinde, 10 mm hasır şapka şeklinde, 5050 paket vb. gibi) 0,2W -0.5W, yüksek güçlü 1W, 3W, 5W, 10w … 100w.

Partagez :

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Soyez sympa! Laissez un commentaire

Votre adresse email n'apparaitra pas. Les champs obligatoires sont marqués *

dix-neuf + 2 =

Sur la clé

Articles Similaires

Types de gradateurs

Types de gradateurs et leurs applications idéales

Gradateurs universels Les gradateurs universels sont conçus pour réguler les ampoules à incandescence, halogènes, LED à intensité variable et CFL à intensité variable. Ils assurent une gradation complète sur toute la gamme, avec

Qu'est-ce qu'un Driver LED Dimmable ?

Les pilotes LED à intensité variable vous permettent d'ajuster la luminosité d'un luminaire en modifiant le courant ou la tension. Cela augmente l'espérance de vie de

en English
X

Les produits les plus récents et les plus en vogue en 2022

Toutes vos réponses sont dans le rapport mensuel de SANPU, 2022

Nous avons sélectionné les articles les plus populaires parmi plus de 1,000 XNUMX articles de nos clients, pour vous aider à trouver le produit gagnant.

Demander un devis rapide

Nous vous contacterons dans un délai de 1 jour ouvrable, veuillez faire attention à l'email avec le suffixe "@smpspower.com".